GRM0335C1E6R5CD01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E6R5CD01D
Description
CAP CER 6.5PF 25V C0G/NP0 0201
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
600μm
Height :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
6.5pF
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
304.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
GRM
Radiation Hardening :
No
GENERAL PURPOSE
Depth :
300μm
Murata Electronics GRM0335C1E6R5CD01D
GRM 6.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0335C1E6R5CD01D Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
GRM0335C1E6R5CD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V