GRM0225C1E9R9CA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E9R9CA03L
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 01005
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
228.6μm
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
9.9pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm