GRJ32DC72A475KE11K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRJ32DC72A475KE11K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Width :
2.5mm
Thickness :
2mm
Package / Case :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
4.7μF
Dielectric :
X7S
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
GRJ32DC72A475KE11K
Murata Electronics GRJ32DC72A475KE11K
4.7μF Ceramic Capacitor 1210
GRJ32DC72A475KE11K Overview
Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
GRJ32DC72A475KE11K Features
with the voltage - Rated DC of 100V