GRJ31CR72J223KWJ3L
Mfr.Part #
GRJ31CR72J223KWJ3L
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
TR, Embossed, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Weight :
40.001177mg
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Composition :
Thickness :
1.8034mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.022µF
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
630V
Boardflex Sensitive
Murata Electronics GRJ31CR72J223KWJ3L
GRJ 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
GRJ31CR72J223KWJ3L Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 630V Volts DC - Rated DC.
GRJ31CR72J223KWJ3L Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V