GR355DD7LQ334KW01K
Mfr.Part #
GR355DD7LQ334KW01K
Description
CAP MLCC .33UF 630V X7T 2220
Ceramic Capacitors
Diameter :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.33 uF
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Dielectric :
X7T
Height :
2 mm
Lead Style :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
5 mm
Series :
GR3
Termination :
Standard
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
General Type MLCCs
RoHS :
Details
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Features :
Thickness (Max) :
0.079 (2.00mm)
Product Status :
Active
Packaging :
MouseReel
Length :
5.7 mm
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7T
Failure Rate :
Tolerance :
10 %
GR3 2220 5750metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.197W 5.70mm x 5.00mm X7T 10% 0.33uF