GR343DD7LP334KW01K
Mfr.Part #
GR343DD7LP334KW01K
Description
CAP MLCC .33UF 450V X7T 1812
Tolerance :
10 %
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Ratings :
Lead Style :
Thickness (Max) :
0.079 (2.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Series :
GR3
Termination :
Standard
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Temperature Coefficient :
X7T
Lead Spacing :
Product :
General Type MLCCs
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Height :
2 mm
Capacitance :
0.33 uF
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Dielectric :
X7T
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
450V
RoHS :
Details
Failure Rate :
Diameter :
Packaging :
MouseReel
Product Status :
Active
GR3 1812 4532metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7T 10% 0.33uF