GR343DD72E334KW01L
Mfr.Part #
GR343DD72E334KW01L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7T 1812
Stock
85
In Stock :
85
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X7T
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
1812
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7T
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
GR3
Dielectric Material :
Ceramic
REACH SVHC :
No SVHC
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
4532
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
250V
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness :
2.0066mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
2mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Murata Electronics GR343DD72E334KW01L
GR3 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)