GQM1555C2D6R2WB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D6R2WB01D
Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402
2
Multilayer :
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
6.2pF
GQM
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Characteristics Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Murata Electronics GQM1555C2D6R2WB01D
GQM 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GQM1555C2D6R2WB01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
GQM1555C2D6R2WB01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V