GNM314R72A331KD01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GNM314R72A331KD01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 330PF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Elements :
4
Number of Pins :
Capacitance :
330pF
Height :
1mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2004mm
Series :
GNM
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Circuit Type :
Isolated
Width :
1.6mm
Number of Capacitors :
4
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Dissipation Factor :
0.035 %
Murata Electronics GNM314R72A331KD01D
GNM Series 330pF ±10% X7R 1206 (3216 Metric) 100V Ceramic Surface Mount