GMC21CG103G50NT
Mfr.Part #
GMC21CG103G50NT
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Features :
Capacitance :
10000 pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
GMC21CG103G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG103G50NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±2% 10000pF