GMC20200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC20200
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 4-20PF 175V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Operating Temperature :
-35°C~85°C
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Published :
Terminal Shape :
Flat
Size / Dimension :
0.531Lx0.375W 13.50mmx9.53mm
Adjustment Type :
Top
Rated (DC) Voltage (URdc) :
175V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Surface Mount :
No
Multi-turn :
1
Packaging :
Bulk
Series :
GM
Mounting Type :
Through Hole
Adjuster Orientation :
Vertical
Dielectric Material :
Mica
Height Seated (Max) :
0.720 18.30mm
Voltage - Rated :
175V
Capacitance Range :
4pF~20pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
GMC20200
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD