GLF2012T4R7M
Mfr.Part #
GLF2012T4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 450MA 240MOHM SM
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Height :
1.35mm
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
240mOhm
Wirewound
Depth :
1.35mm
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Current Rating :
450mA
Max DC Current :
450mA
Inductance :
4.7μH
GLF
Weight :
15mg
Radiation Hardening :
No
Current - Saturation :
120mA
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Datasheets
GLF2012T4R7M
TDK Corporation GLF2012T4R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD