GL135F33CET
Mfr.Part #
GL135F33CET
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.5000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Drive Level :
100 µW
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
13.5MHz
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 13 INCH
Operating Frequency :
13.5MHz
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Load Capacitance :
20pF
Physical Dimension :
L11.7XB5.0XH4.3 (mm)/L0.461XB0.197XH0.169 (inch)
Size / Dimension :
0.461Lx0.197W 11.70mmx5.00mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Pbfree Code :
yes
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C