GJM1555C1HR75BB01D
Mfr.Part #
GJM1555C1HR75BB01D
Description
CAP CER 0.75PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.75pF
Murata Electronics GJM1555C1HR75BB01D
GJM 0.75pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)