GJM1555C1HR20BB01D
Mfr.Part #
GJM1555C1HR20BB01D
Description
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0402
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
TR, Paper, 7 Inch
Lead Pitch :
300μm
Length :
1mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
0.2pF
Number of Pins :
No
Lead Free :
Lead Free
High Q, Low Loss
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V