GJM1555C1H9R5DB01D
Mfr.Part #
GJM1555C1H9R5DB01D
Description
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402
e3
HTS Code :
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
9.5pF
Voltage - Rated DC :
50V
Multilayer :
yes
Murata Electronics GJM1555C1H9R5DB01D
GJM 9.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)