GJM1555C1H5R7DB01D
Mfr.Part #
GJM1555C1H5R7DB01D
Description
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
5.7pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
HTS Code :
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1mm
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GJM1555C1H5R7DB01D
GJM 5.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)