GD24-24P-RTNC-60
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GD24-24P-RTNC-60
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Mounting Type :
Bracket Mount
Number of Bands :
1
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.485GHz
Ingress Protection :
Applications :
WiMax™, WLAN
VSWR :
1.5
Height (Max) :
36.000 (914.40mm)
Package :
Bulk
Features :
Cable - 762mm
Power - Max :
100 W
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Base Product Number :
GD24
Series :
Gain :
24dBi
Termination :
RP-TNC
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Return Loss :
Antenna Type :
Parabolic Grid
RF Family/Standard :
WiFi
Product Status :
Active
Datasheets
GD24-24P-RTNC-60
1 Bands Parabolic Grid UHF (2GHz ~ 3GHz) Bracket Mount RP-TNC 2.4GHz 24dBi 36.000 (914.40mm) WiMax™, WLAN