GD24-24P-RSMA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GD24-24P-RSMA
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Height :
914.4mm
Mounting Type :
Bracket Mount
Termination :
RP-SMA Male
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Brackets
Frequency Range :
2.4GHz~2.485GHz
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
VSWR :
1.5
Number of Bands :
1
Power - Max :
100W
Applications :
WiMax™, WLAN
Antenna Type :
Parabolic Grid
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Gain :
24dBi
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Feature :
Cable - 762mm
RF Family/Standard :
WiFi
Height (Max) :
36.000 914.40mm
Frequency :
2.485GHz
Published :
Packaging :
Bulk
Datasheets
GD24-24P-RSMA
1 Bands Parabolic Grid UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount RP-SMA Male 2.4GHz 24dBi Bulk 36.000 914.40mm WiMax™, WLAN