GCJ31MR72A184MA01K
Mfr.Part #
GCJ31MR72A184MA01K
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Negative Tolerance :
20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Positive Tolerance :
20%
15 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
0.18µF
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
Multilayer :
Datasheets
GCJ31MR72A184MA01K
Murata Electronics GCJ31MR72A184MA01K
0.18μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations