GCJ319R71H104KA01K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GCJ319R71H104KA01K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.1μF
Multilayer :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.85mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
3.2mm
Positive Tolerance :
10%