GCJ31MR71H564KA12L
Mfr.Part #
GCJ31MR71H564KA12L
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
yes
Width :
1.6mm
Size Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
15 Weeks
Height :
1.15mm
Positive Tolerance :
10%
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
3.2mm
Surface Mount :
Capacitance :
0.56μF
Datasheets
GCJ31MR71H564KA12L
Murata Electronics GCJ31MR71H564KA12L
0.56μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations