GCJ31MR71E224KA01L
Mfr.Part #
GCJ31MR71E224KA01L
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.22µF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
Height :
1.15mm
Negative Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Width :
1.6mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Positive Tolerance :
10%