GCD21BR72A333MA01L
- Mfr.Part #
- GCD21BR72A333MA01L
- X7R
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Packing Method :
- TR, Embossed, 7 Inch
- Positive Tolerance :
- 20%
- Negative Tolerance :
- 20%
- Size Code :
- 0805
- Terminal Finish :
- Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- JESD-609 Code :
- e3
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Capacitance :
- 0.033µF
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 100V
- Datasheets
- GCD21BR72A333MA01L
-1,40mm.jpg)
0.033μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations