GCD21BR72A273MA01L
- Mfr.Part #
- GCD21BR72A273MA01L
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 100V
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Capacitance :
- 0.027μF
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- JESD-609 Code :
- e3
- Positive Tolerance :
- 20%
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Mounting Feature :
- Surface Mount
- Terminal Finish :
- Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Packing Method :
- TR, Embossed, 7 Inch
- Pbfree Code :
- Negative Tolerance :
- 20%
- Datasheets
- GCD21BR72A273MA01L
-1,40mm.jpg)
0.027μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations