GCD21BR71H683MA01K
- Mfr.Part #
- GCD21BR71H683MA01K
- Negative Tolerance :
- 20%
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Capacitance :
- 0.068μF
- Positive Tolerance :
- 20%
- Packing Method :
- TR, EMBOSSED, 13 INCH
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- Multilayer :
- JESD-609 Code :
- e3
- Tape and Reel (TR)
- Terminal Finish :
- Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 50V
- Datasheets
- GCD21BR71H683MA01K
-1,40mm.jpg)
0.068μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations