GCD219R72A102MA01J
- Mfr.Part #
- GCD219R72A102MA01J
- Packing Method :
- TR, Paper, 13 Inch
- Positive Tolerance :
- 20%
- Lifecycle Status :
- NRND (Last Updated: 1 month ago)
- Capacitance :
- 0.001μF
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 100V
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Negative Tolerance :
- 20%
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Datasheets
- GCD219R72A102MA01J
-1,25mm.jpg)
0.001μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations