GCD216R72A122KA01J
- Mfr.Part #
- GCD216R72A122KA01J
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- yes
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Negative Tolerance :
- 10%
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Capacitance :
- 0.0012μF
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 100V
- Packing Method :
- TR, Paper, 13 Inch
- Positive Tolerance :
- 10%
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Datasheets
- GCD216R72A122KA01J
-0,60mm.jpg)
0.0012μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations