GCD216R71H222MA01D
- Mfr.Part #
- GCD216R71H222MA01D
- Negative Tolerance :
- 20%
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Positive Tolerance :
- 20%
- Terminal Finish :
- Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Packing Method :
- TR, Paper, 7 Inch
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 50V
- Ceramic
- Lifecycle Status :
- NRND (Last Updated: 1 month ago)
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Multilayer :
- JESD-609 Code :
- e3
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- Capacitance :
- 0.0022μF
- Datasheets
- GCD216R71H222MA01D
-0,60mm.jpg)
0.0022μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations