GA50SICP12-227
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA50SICP12-227
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
Package / Case
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet
Download
Description
SIC CO-PACK SJT/RECT 50A 1.2KV
Manufacturer :
GeneSiC Semiconductor
Product Category :
Power Driver Modules
Drain to Source Voltage (Vdss) :
1.2kV
Voltage :
1.2kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
67W
Published :
Continuous Drain Current (ID) :
50A
Number of Pins :
4
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
SOT-227-4, miniBLOC
Polarity/Channel Type :
N-Channel
Operating Temperature (Max) :
175°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
FET Technology :
JUNCTION
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
GA50SICP12-227
Introducing Power Driver Modules GeneSiC Semiconductor GA50SICP12-227 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:1.2kV, Mounting Type:Chassis Mount, Number of Pins:4, Package / Case:SOT-227-4, miniBLOC, GA50SICP12-227 pinout, GA50SICP12-227 datasheet PDF, GA50SICP12-227 amp .Beyond Power Driver Modules GeneSiC Semiconductor GA50SICP12-227 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
GeneSiC Semiconductor GA50SICP12-227
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A KBU
    BRIDGE RECT 1P 1KV 25A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1P 1KV 35A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1PHASE 200V 8A GBU
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A GBU