G22041432207J4C000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G22041432207J4C000
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.22 OHM 5% WW
Stock
176
In Stock :
176
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
220mOhms
Published :
2016
Series :
G200
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.224Diax0.512L 5.70mmx13.00mm
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Package / Case :
Power (Watts) :
4W
Max Power Dissipation :
4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
350°C
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Length :
13.0048mm
Temperature Coefficient :
100/ +180ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay G22041432207J4C000
220mOhms, 4W, Wirewound,