G10F1E472MN0B0S0N0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G10F1E472MN0B0S0N0
Manufacturer
Songtian Electronics Co., Ltd
Package / Case
Through Hole,P=7.5mm
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 250V Y5V RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Voltage - Rated :
250V
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.492 (12.50mm)
Package :
Bag
Lead Spacing (mm) :
7.5
Package / Case :
Through Hole,P=7.5mm
Size / Dimension :
0.394 Dia (10.00mm)
Ratings :
X1, Y2
Applications :
Safety
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Features :
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Packaging :
Bag-packed
Product Status :
Active
Series :
CE (Y2)
Capacitance :
4.7nF
Voltage Rating (VDC,VAC) :
250VAC
Introducing Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd G10F1E472MN0B0S0N0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Through Hole,P=7.5mm, Operating Temperature:-25°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, G10F1E472MN0B0S0N0 pinout, G10F1E472MN0B0S0N0 datasheet PDF, G10F1E472MN0B0S0N0 amp .Beyond Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd G10F1E472MN0B0S0N0 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.