FZ2ELLNSNONM016
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FZ2ELLNSNONM016
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
OM4 2F 1.6MM LSZH LC/SC DUPL STD
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Fiber Optic Cables
Approval Agency :
ISO/IEC; TIA; TIA/EIA
Connector Side2 :
SC Duplex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Additional Feature :
STANDARD: ISO/IEC 11801
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Connector Support Type :
CABLE ASSEMBLY
Factory Lead Time :
6 Weeks
Application :
DATA CENTER, HORIZONTAL DISTRIBUTION, TELECOMMUNICATION ROOM
Shielding :
No
Connector Side1 :
LC Duplex
Diameter :
1.6mm