FX2CA-32S-1.27DSA(71)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FX2CA-32S-1.27DSA(71)
Manufacturer
Hirose
Description
CONN RECEPT VERT 32POS 1.27MM
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Centronics Connectors
Number of Positions :
32
Voltage - Rated :
125V
Termination :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Housing Material :
PBT
Pitch :
1.27mm
Contact Plating :
Gold
Number of Contacts :
32
Current Rating :
500mA
Contact Material :
Bronze
Housing Color :
Black
Number of Rows :
2
Flammability Rating :
UL94 V-0
Gender :
FEMALE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
1.27mm