FT2HDBPH48.0-T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FT2HDBPH48.0-T3
Manufacturer
Fox Electronics
Description
OSC TCXO 48MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Oscillators
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel
PCB changed :
4
Maximum Operating Supply Voltage (V) :
Supplier Package :
Ultra Mini-SMD
Package Width :
2.1(Max)
Oscillator Type :
HCMOS
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN (US) :
EAR99
Frequency Tolerance :
±1.5ppm
Upper Frequency (MHz) :
48
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Minimum Operating Supply Voltage (V) :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-30
Typical Operating Supply Voltage (V) :
3.3
Series :
Package Height :
0.95(Max)
Output Level :
HCMOS
Center Frequency (MHz) :
48
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature (°C) :
75
Frequency Stability :
±2.5ppm