FT10301N0050JBK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FT10301N0050JBK
Manufacturer
American Technical Ceramics
Description
RES THIN FILM
Stock
21
In Stock :
21
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Input Power-Max (CW) :
43.01dBm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Frequency :
0Hz~6GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR-Max :
1.25
Characteristic Impedance :
50Ohm
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
2005
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Flange Mount
Operating Temperature (Max) :
150°C