FSK-21.8A-11
Mfr.Part #
FSK-21.8A-11
Description
CABLE FLXSTRP 11POS 2.54MM 1.8"
Length :
1.800 45.72mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Conductors :
11
Factory Lead Time :
5 Weeks
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides
Connector Type :
INTERCONNECTION DEVICE
Length - Exposed Ends :
0.125 3.18mm