FSK-11.4A-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSK-11.4A-20
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.4"
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.400 35.56mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Conductors :
20
Cable Type :
Flexstrip
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides
Length - Exposed Ends :
0.125 3.18mm
Pitch :
0.050 1.27mm