FSBM15SL60
Mfr.Part #
FSBM15SL60
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm)
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Power Driver Modules
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
Dual
Configuration :
3 Phase
Number of Functions :
1
Series :
SPM®
Package / Case :
JESD-30 Code :
R-XDMA-T32
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Type :
IGBT
Qualification Status :
COMMERCIAL
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Terminations :
32
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
15V
Surface Mount :
No
Current :
15A
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
600V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Datasheets
FSBM15SL60
Introducing Power Driver Modules Fairchild Semiconductor FSBM15SL60 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm), Type:IGBT, Number of Terminations:32, Mounting Type:Through Hole, Voltage:600V, FSBM15SL60 pinout, FSBM15SL60 datasheet PDF, FSBM15SL60 amp .Beyond Power Driver Modules Fairchild Semiconductor FSBM15SL60 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.