FRM3WSJT-73-22R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FRM3WSJT-73-22R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR - FUSIBLE
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
22Ohm
Power Rating :
3W
Voltage - Rated :
350V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
200 ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Fusing Time :
60 s
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Series :
FRM
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Construction :
Cylindrical
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Length :
33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.8 mm
Datasheets
FRM3WSJT-73-22R
YAGEO FRM3WSJT-73-22R
FIXED RESISTOR - FUSIBLE, 22Ohm, Metal Film,