FR1940013
Mfr.Part #
FR1940013
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
VOLTAGE CONTROL XO SEAM7050 T&R
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Surface Mount :
yes
Linearity :
10%
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Operating Frequency :
19.4MHz
Supply Voltage :
3.3V
Output Load :
30 pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Mounting Feature :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature (Max) :
85°C
Series :
SaRonix-eCera™ FR
Control Voltage-Min :
0.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
8ns
Frequency Deviation/Pullability :
100 PPM
Control Voltage-Max :
3V
Rise Time-Max :
8ns
Frequency Stability :
50%