FR1940008
Mfr.Part #
FR1940008
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 19.4400MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
19.4MHz
Series :
SaRonix-eCera™ FR
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
CMOS
Fall Time-Max :
8ns
Factory Lead Time :
17 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
8ns
Surface Mount :
yes
Linearity :
10%
Control Voltage-Min :
0.3V
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Control Voltage-Max :
3V
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
19.44MHz