FN9266B-10-06
Mfr.Part #
FN9266B-10-06
Description
PWR ENT MOD RCPT
Stock
13
In Stock :
13
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Number of Positions :
3
Current - UL :
10A
Packaging :
Tray
Voltage - UL :
250VAC
Series :
FN 9266
Termination :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Connector Style :
IEC 320-C14
Switch Features :
Switch On-Off
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 29.00mm x 33.00mm