FN9255MB-15-06
Mfr.Part #
FN9255MB-15-06
Description
C14 15A REAT PANEL MOUNT NO EART
Stock
72
In Stock :
72
Connector Style :
IEC 320-C14
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Current - UL :
15A
Voltage - UL :
250VAC
Termination :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Panel Mount, Flange
Feature :
Rear Side Mount
Accomodates a Fuse :
No
Series :
FN 9255
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ingress Protection :
IP40
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.40mm x 22.90mm