FN9255-20-07
Mfr.Part #
FN9255-20-07
Description
C20 20A FRONT PANEL MOUNT 0.45MA
Stock
14
In Stock :
14
Current - UL :
20A
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Series :
FN 9255
Feature :
Front Side Mount
Termination :
Wire Leads
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 34.90mm x 27.10mm
Connector Style :
IEC 320-C20
No
Number of Positions :
3
Ingress Protection :
IP40
Voltage - UL :
250VAC