FN9222S1R-10-06
Mfr.Part #
FN9222S1R-10-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Stock
93
In Stock :
93
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tray
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Voltage - Rated AC :
250V
Frequency :
400Hz
Module
ECCN Code :
EAR99
Height :
22.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
29.9mm
Depth :
43.9mm
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Feature :
Bleed Resistor
Max Operating Temperature :
85°C
Inductance :
225 μH
Min Operating Temperature :
-25°C
Current Rating :
10A
Termination :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Voltage - UL :
250VAC
Max Current Rating :
10A
DIN Conformance :
No
Panel Thickness :
0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Current :
10A