FMP4WVFRF73-332K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP4WVFRF73-332K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 332K OHM 1% 4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, Safety
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
332kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
FMP
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Published :
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
750V
Packing Method :
TR
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.295Diax0.669L 7.50mmx17.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP4WVFRF73-332K
YAGEO FMP4WVFRF73-332K
FIXED RESISTOR, 332kOhm, Metal Film,