FMP3WSJT-73-220R
Mfr.Part #
FMP3WSJT-73-220R
Description
RES 220 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
220Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP3WSJT-73-220R
YAGEO FMP3WSJT-73-220R
220Ohm, 3W, Metal Film,