FMP3WSJT-73-18R
Mfr.Part #
FMP3WSJT-73-18R
Description
RES 18 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FMP3WSJT-73-18R
YAGEO FMP3WSJT-73-18R
18Ohm, 3W, Metal Film,