FMP3WSJT-73-12K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP3WSJT-73-12K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
Flame Proof, Safety
Series :
FMP
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
12kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP3WSJT-73-12K
YAGEO FMP3WSJT-73-12K
12kOhm, 3W, Metal Film,